Jak podpořit vzhled prodejny – Vinárny

Vinotéka - žebětín

Aktuální situace nepřeje obchodu a už vůbec ne gastro podnikům. Po uvolnění všech restrikcí se můžeme dočkat přílivu lidí do hospůdek, vináren a jiných gastro zařízení. Možná přichází dobrá chvíle, kdy zapřemýšlet o celkovém vzhledu provozovny a zda neexistuje levná varianta, jak vzhled vylepšit esteticky, tak i prakticky.

Pravidlo č. 1 - Viditelnost

Můžete mít sebelepší víno, pivo, nebo jiný produkt, ale pokud nejste vidět, bude Vám trvat dlouhou dobu, než začnou chodit zákazníci. To platí zvláště, pokud jste na adrese nový. 

Označení provozovny není oříšek. Řeší se klasicky a to formou panelu nad vchodem, jinak řečeno – štítem. Štít může být z PVC desky a polepen designem, logem, řezanou grafikou s texty a motivy, nebo světelný. Tato poslední varianta je také nejdražší variantou, tu si necháme na jindy.

Štít většinou nese tématicky název Vašeho obchodu, nebo jednoduše logo. Dnes je trend využívat minimalismu. Tudíž opravdu jednoduché tvary, symboly, loga. Minimalismus sebou nese čistotu a jednoduchost. Zákazník není vystaven textům z křiklavých barev. Neluští, co se zde prodává, je mu hned jasné o co jde. Druhotným efektem je celková čistota budovy. Odstrašujícím příkladem jsou krásné secesní domy, na kterých jsou navrtané PVC desky s neonovými barvami asijských prodejců potravin. Níže, na obrázku jsou příklady našich zákazníků.

Buďte vidět!

Mezi naše stálé zákazníky, patří také i pán vlastnící vinárny jak v přízemí panelového domu, tak i standardní obchůdek v zástavbě. 

Obě dvě provozovny mají plastová okna. Na tyto plochy jsme navrhli jednoduchou grafiku, která je dobře čitelná, není zavádějící a následně aplikovali. Vinárna v Žebětině (foto níže), byla polepena dírkovanou fólií s motivem vinohradu, který si zákazník vybral.

Jedná se o materiál One Way Vision, který je výborný právě pro provozovny. Dovoluje dennímu světlu projít skrz okna a z venku plní reklamní účel přes celou plochu. Druhá výhoda je, ztlumení slunečního svitu. Pokud bojujete se silným slunečním svitem, dá se tímto způsobem nad sluníčkem vyzrát. Na první pohled se zdá, že jsou okna zalepeny kompletně, ale zdání klame.

Orientační ceny

Panel z pěnové desky PVC Forex. Design se tiskne na PVC samolepku a následně aplikuje na desku. Doporučujeme zvolit tento postup. Při ponechání bílé PVC desky a částečném polepení (např. řezaná fólie), může deska po jedné letní sezóně zežloutnout.

Cena desky s polepem = 1190,- + DPH

Tisk na perforovanou fólii solventními barvami. 

Cena za m2 = 390,- Kč + DPH

Vinárna Žebětín - na fotce již připravený nový štít a polepené okna
Detail fólie One Way Vision

V jednoduchosti je síla!

Jak měnit sortiment na reklamních sděleních a nenechat za to majlant?

Známe je všichni, tabule a křída. Ne tak jako ve škole, dřevěné tabule, těm u nás odzvonilo. Máme daleko lehčí materiál a tou je samolepka Chalkboard. Nalepíte ji na okno, na desku, kamkoliv, kde je vidět. Už stačí jen křída a zajímavá nabídka.

Pokud nemáte rádi zašpiněné prsty, je tu pro vás alternativa pro psaní tekutou křídou. Fixy, které můžete setřít hadrem, jinak označované jako whiteboardy. Díky speciální fólii Whiteboard, dokážeme z jakéhokoliv rovného objektu vytvořit whiteboard. Ať je to okno, deska na zdi, nebo stůl, po aplikaci můžete vesele psát poznámky barevnými fixami. Jen pozor na ty alkoholové :).

Samolepka, na kterou se dá psát křídou. Dá se aplikovat na jakýkoliv hladký povrch. Např. : Okna, obklady, desky, stoly, kov, …

Cena za m2 = 600,- Kč + DPH

Samolepku Vám můžeme aplikovat na deskový materiál, zaříznout na požadovaný rozměr.

Samolepka, na kterou můžete psát fixy ala tekutá křída. Po setření nezanechává stopy. Samolepka může být nalepena na jakkékoliv rovné plochy.

Cena za m2 = 800,- Kč + DPH

Samolepku Vám můžeme aplikovat na deskový materiál, zaříznout na požadovaný rozměr.

Získejte si zákazníky věrností

Pro našeho zákazníka jsme byli požádáni o vytvoření věrnostní kartičky. Lze použít jakýkoliv formát, jednodušší je vycházet z těch zavedených, jako je vizitka. 

Na této vizitce je z přední strany název vinárny a důležité informace – adresa, otevírací doba. Z druhé strany políčka pro razítko, které dostanete při nákupu. Po určitém počtu razítka, máte 1 litr zdarma. Geniální a motivující. Aby kartička s políčky nebyla prázdná, je v pozadí natištěna mapka, kde se vinárna nachází.

Tisk na matný, křídový papír o gramáží 300g/m2. Kvalitní, laserový, digitální tisk. 

Cena za 100 kusů vizitek = 130,- Kč + DPH 

Tisk na matný, křídový papír o gramáží 300g/m2. Kvalitní, laserový, digitální tisk. 

Cena za 100 kusů vizitek = 190,- Kč + DPH 

Budeme rádi, pokud Vám článek v něčem pomohl, ať už inspirací, nebo vyznat se cenové relaci produktů, o kterých jsem tu krátce psal. Možností a produktů, které Vám pomáhají v tomhle druhu podníkání je mnoho, příště se zaměříme na další.

Přejeme Vám za tým v tiskárně Zoneprint Plus s.r.o. mnoho štěstí a zdraví v této nelehké době. Zatněme zuby a ať se v podníkání daří!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest